NOWY JORK – MIASTO KTÓRE NIGDY NIE ŚPI

Na pewno każdy nie raz słyszał to powiedzenie i zastanawiał się ile w tym prawdy i jaki jest tak naprawdę ten cały Nowy Jork. Niektórzy z was mieli okazję i szczęście go zobaczyć inni w swoich rankingach miejsc które chcieliby w życiu odwiedzić mają go jeśli nie na szczycie listy to pewnie w pierwszej dziesiątce.

 
Mówiąc Nowy Jork każdy ma na myśli tak naprawę Manhattan, bo to on jest sercem tego miasta. Miałam przyjemność być w NYC kilkanaście razy i zawsze towarzyszyło mi uczucie bycia w wyjątkowym mieście. Niezliczona ilość wieżowców, mieszanka wszystkich kultur i narodowości świata, miejsca znane z filmów, charakterystyczne żółte taksówki, metro z największą na świecie ilością stacji i linii to wszystko i wiele innych rzeczy składa się na Nowy Jork.

 
Jednym z moich ulubionych miejsc jest Brookly Heighst Promenade, z którego szczególnie wieczorem jest fantastyczny widok na panoramę dolnej części Manhattanu. Zaraz po drugiej stronie rzeki jest PIER17, gdzie można coś zjeść na tarasie i popatrzeć na Brooklyn Bridge. Obowiązkowym punktem podczas wizyty jest oczywiście Statua Wolności, Wall Street, Empire State Building no i oczywiście Times Square.

 
Miejsc które możecie kojarzyć mniej lub bardziej ze słyszenia bądź TV jest więcej, ale urokiem Manhattanu jest to że zachwyca każda ulica. Każdego kto chciałby chociaż troszeczkę poczuć się jakby spacerował tymi ulicami zapraszam na justlikeny.com znajdziecie tam mnóstwo świetnych zdjęć i tekstów. Dagmara, autorka bloga opisuje rzeczywistość Nowego Jorku, nie tylko główne atrakcje, o których możemy przeczytać wszędzie ale codzienne życie, zakupy, ludzi i ich zwyczaje. Szczególnie polecam tym, którzy mają w planie odwiedzić NYC i tym którzy za nim tęsknią.

foto_1_986_d2230_show

foto_1_947_figrj_show

foto_1_929_01et0_show

foto_1_923_ufv8f_show

foto_1_917_ehge4_show

foto_1_909_xe39u_show

foto_1_869_ymcdd_show

foto_1_868_d6kz4_show

foto_1_859_ipl41_show

foto_1_487_f8p1p_show

foto_1_346_se965_showfoto_1_325_feys0_show

foto_1_309_cb4k8_show

DSCN9040

DSCN8700

bajgle 2

Zdjęcia pochodzą oczywiście ze strony http://justlikeny.com/

Komentarze Facebook

comments

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.