Abercrombie & Fitch

Natrafiłam niedawno na artykuł o firmie A&F o tym, że w czasach kryzysu bardzo spadła sprzedaż ich produktów i postanowiono zawalczyć o klientów, których od lat dyskryminowano z powodu noszonego rozmiaru. Jako że znam firmę od 10 lat i lubię ich ubrania ze względu na jakość i wygodę, postanowiłam napisać kilka słów o niej tym bardziej, że w Polsce nie jest ona dobrze znana mimo, że nie posiada żadnego sklepu, a w całej Europie jest ich kilka.
A&F kieruje swoje produkty do nastolatków i studentów (docelowa grupa to szczupłe osoby w wieku 18 – 22 lata), co nie znaczy, że nie zobaczymy w nich 50-latków (np. Kuba Wojewódzki).

504551f6d23d570ca2d7e841f6fe0cae629df7d9
Firma bardzo popularna wśród polskich gwiazd, celebrytów i komentatorów sportowych. Abercrombie ma również linię Kids skierowaną do 7 -14 latków (kolekcja ta sama, tylko w mniejszej wersji), osobiście żałuję tylko że ubranka dziecięce nie są od 2 lat.
Marka powszechnie uważana za dosyć drogą, z czym po części się zgodzę, bo europejskie ceny do najniższych nie należą, natomiast regularne ceny w Stanach są o około 30% niższe od europejskich, z tą różnicą, że w Stanach mamy częste wyprzedaże lub kupony zniżkowe  wysyłane na maila więc bez problemu możemy kupić wybraną rzecz za pół ceny, a jeśli dobrze poszukamy i uzbroimy się w cierpliwość to nawet do 75% taniej.
Osobiście udało mi się zamówić spodnie z USA za ok. 60zł (wyprzedaż oczywiście) w momencie gdy ten sam model w Europie był w całej cenie i kosztował prawie 400zł, to nie jest jakiś odosobniony przykład, bo kilkanaście razy trafiałam na takie okazje (spodnie męskie za 9,99$ i pełna rozmiarówka). Regularna cena jeansów zaczyna się od 78$ wzwyż, ja nigdy nie zapłaciłam jednak więcej niż 30$. Przykładów można mnożyć wiele, t-shirty po 12$ przy regularnych cenach od 25-30$, czy bluzy po 30-40$ gdzie regularna cena to 80$ i więcej to norma. Nawet teraz jest wyprzedaż do 70% i darmowa wysyłka (szkoda, że nie do Polski) jeśli zamówienie przekroczy 50$, co nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Jeszcze dosłownie jedno słowo odnośnie jakości – rewelacja, ciągle mam jakieś bluzy kupione 8 lat temu i maja się dobrze, co prawda nie chodzę w nich codziennie ale jednak zdarza mi się je nosić.
Porównanie cen europejskich i amerykańskich:

k4

k3

8s

 

7e

6s

5s
Idąc przez centrum handlowe dosłownie czujemy, że sklep A&F jest blisko. Charakterystyczny zapach perfum rozpylany jest chyba litrami, a wraz z nim niesie się głośna muzyka już z daleka. W samych sklepach panuje specyficzny klimat i jest w nich dość ciemno. Pracownicy wyglądają jak ideał (przy rekrutacji, jednym z najważniejszych kryteriów jest wygląd), oczywiście od stóp do głów ubrani w rzeczy z najnowszej kolekcji A&F, w zimie często w japonkach.
Jakby ktoś miał w planie upolować sobie coś na allegro przestrzegam, że roi się tam od podrób (na co allegro nie bardzo ma wpływ bo nie sprawdza każdej oferty, o ile w ogóle jakąś sprawdza, a firmy niespecjalnie z tym walczą bo handel podróbkami osiągnął ogromną skalę), sprzedający oferują kurtki z najnowszej kolekcji w kolorach nie istniejących w  kolekcji, zwykle mając na stanie 100 sztuk lub więcej, oczywiście zdarzają się wyjątki, ktoś może zamówić coś w nieodpowiednim rozmiarze i odsprzedać lub kupić tanio z zamiarem odsprzedania. Ja osobiście nigdy nie porwałabym się na takie zakupy bo ryzyko zbyt duże a nie toleruję podrób.
Nowe kolekcje oczywiście pojawiają się co sezon, ale niektóre rzeczy pozostają od lat niezmienne (bluzy z napisem Abercrombie, standardowe polówki – zmieniają się ewentualnie kolory, by kiedyś i tak powrócić w identycznej wersji). Jako ciekawostkę napiszę że przez tyle nigdy nie trafiłam na nic czarnego. Na stronie niektóre ubrania mogły wyglądać jak czarne, jednak okazywało się, że to granat.

IMG_9665

IMG_9664

IMG_9663

IMG_9662

IMG_9661

IMG_9659

IMG_9657

IMG_9656

IMG_9655

IMG_9654

IMG_9653

IMG_9652

IMG_9651

IMG_9650

IMG_9649

IMG_9648Linki:
http://www.pudelek.pl/artykul/41946/radwanska_i_kondrat_warci_po_900_tysiecy/
http://eu.abercrombie.com/webapp/wcs/stores/servlet/StoreView?catalogId=11556&langId=-1&storeId=19159
www.abercrombie.com

Dzięki Magda i Marcin 🙂

Komentarze Facebook

comments

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.