PO CO SIĘ MĘCZYĆ?

Zawsze gdy robię pranie, mam przy sobie dwóch pomocników (chyba, że akurat jeden jest w przedszkolu), wyciągam ubrania z pralki, a moje dzieci celują nimi do suszarki, która znajduje się wyżej, nie wiem co w tym takiego fajnego ale widocznie coś jest, bo radochę dzieciaki mają. Jak dla mnie rzucanie skarpetkami to mało atrakcyjna zabawa, więc przyniosłam im miękkie piłki, być może wychowam jakiegoś koszykarza. Głupio się przyznać, mi też się spodobało. Tym sposobem znaleźliśmy nowe zastosowanie dla naszej suszarki.

 

IMG_7263

IMG_7264

IMG_7250

IMG_7241

IMG_7233

IMG_7220

IMG_7235
A skoro już poruszyłam temat suszarki bębnowej to przyznam, że jest to urządzenie bez którego nie wyobrażam sobie życia. Pewnie wielu z Was stwierdzi, że można się bez niej obejść, ale równie dobrze można żyć bez telewizora, żelazka czy pralki, wystarczy nigdy ich nie używać, bo jeśli czegoś w życiu się nie spróbowało to nie będzie nam tego brakować. Przez kilka lat mieszkałam w Filadelfii i tam pokochałam suszarkę bębnową do tego stopnia, że jak raz nam się zepsuła to mało nie płakałam i wieszając pranie (a było tam chyba milion par skarpetek i innych drobnych części garderoby) byłam mega wkurzona i do dzisiaj pamiętam ten dzień. Nie da się ukryć, że Amerykanie są mistrzami świata w ułatwianiu sobie życia i tego akurat możemy się od nich uczyć. Po powrocie ze Stanów suszarka była urządzeniem, którego brakowało mi najbardziej. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o kilka miast, odwiedzając rodzinę i wszędzie coś – od czego odzwyczaiłam się przez 4 lata – sztywne, twarde ręczniki. Po wysuszeniu w suszarce są zupełnie inne. Sama nie wszystko wsadzam do suszarki, swetry i niektóre ubranka dziecięce wieszam. Kiedyś była u mnie mama, ja wyszłam z domu zanim skończył się cykl w pralce i mama nie była pewna co wieszam a co nie, powiesiła wszystko na zwykłej suszarce, łącznie z grubymi ręcznikami, które wg mnie do wycierania się nie nadawały i musiałam je wyprać ponownie (ręczniki z tradycyjnej suszarki są jak papier ścierny w porównaniu z tymi z suszarki bębnowej – puszystymi jak miękki koc). Nie, żebym była francuskim pieskiem ale cierpiętnicą też nie jestem i nie będę bawiła się w wieszanie każdej skarpetki z osobna. Znam może 5 osób w Polsce, które używają suszarki bębnowej, z czego 2 sama do niej przekonałam.
Dla mnie suszarka jest tak ważnym urządzeniem w domu jak pralka, lodówka, piekarnik czy żelazko. Strasznie ułatwia mi życie, nie tracę czasu na wieszanie ubrań (czego nie znoszę), ubrania z suszarki są mniej wymięte, więc często zwłaszcza te bawełniane nie wymagają prasowania, jeśli tylko poskładamy je od razu po wysuszeniu. Ja używam cyklu godzinnego lub dwugodzinnego , w zależności o ilości wsadu. Jeden cykl suszenia to koszt około 0,50 -2,50 zł (w zależności od klasy energetycznej sprzętu i wybranego programu ) a nasza wygoda – bezcenna. Jeszcze jedna rzecz, wiadomo, że jeśli suszymy ubrania w wyższej temperaturze, wyschną szybciej – ale uwaga jest ryzyko, że trochę się skurczą, dlatego lepiej używać niższych temperatur i dłuższych cyklów. Kurczenie ma swoją zaletę jeśli zamawiamy ubrania przez Internet i okaże się, że coś jest za duże – wystarczy potraktować to wysoką temperaturą w suszarce i problem rozwiązany, korzystam z tej opcji przy zamawianiu ubrań, jak nie jestem pewna jaki rozmiar wybrać – biorę większy i zawsze powtarzam, że wysuszę w suszarce, jeśli będzie trzeba. Dodatkowa zaleta, bardzo na czasie – mamy okres zimowy i wiele z nas nosi kurtki puchowe, po wypraniu często puch jest zbity i nasza kurtka średnio nadaje się do noszenia, ale jeśli wysuszymy w suszarce – jest puszysta jak nowa.
A co z miejscem? Suszarka zajmuje tyle samo miejsca co pralka, jak wspomniałam u mnie suszarka stoi na pralce, zabudowana w kuchni. Nie polecam pralko-suszarek, kiedyś oglądałam program w którym pewien ekspert wypowiadał się, że w przypadku urządzenia 2 w 1 ani jedno ani drugie się nie sprawdza, więc nie brałam tej opcji pod uwagę.

A tutaj kilka przykładów wkomponowania pralki i suszarki. Zdjęcia pochodzą z aplikacji Houzz.

IMG_0322

IMG_0321

IMG_0320

IMG_0319

IMG_0318

IMG_0317

IMG_0316

IMG_0315

IMG_0313

Komentarze Facebook

comments

Komentarze
 1. Opublikowany przez Agnieszka

  Witam,
  od niedawna ciesze się suszarka mechaniczną i mam podobne uczucia-to moja najlepszą koleżanką jeśli chodzi o prace domowe:-)
  Chciałabym się doradzic co do prania i suszenia kurtek duchowych. Zawsze nosze je do pralni ale słyszała, że pranie domowe nie robi im krzywdy. Ciągle jednak mam obawy. Jakiego programu użyć do suszenia takich kurtek? Jest ich dość sporo i nie mam pojęcia, który jest najodpowiedniejszym. Pozdrawiam.

 2. Opublikowany przez Suszarkidorak.maync

  Bardzo ciekawa strona bez wątpienia będę częściej zaglądać. Nie mogę się doczekać kiedy przeczytam kolejne porady.
  Kosze do segregacji odpadow

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.