IMPREZY PLENEROWE

Weekend majowy minął nam rodzinnie – przyjechała rodzina z Oleśnicy. Dzieci tradycyjnie mało jajka nie zniosły, bo nie mogły doczekać się kuzyna i kuzynki, z którymi rzadko się widują ze względu na odległość (tak ok. 3 razy w roku). Niestety pogoda nie rozpieszczała, co zaowocowało kolejnym katarem u naszej dwójki.

 
W niedzielę odbyła się Komunia Otylki – miało być przyjęcie w plenerze, ale jak już wspominałam pogoda nie sprzyjała do tego aby spędzać cały dzień na zewnątrz i chociaż w sobotę już wszystko było przygotowane w niedzielę trzeba było przenosić wszystko do domu.

 
Imprezy plenerowe sprawdzają się u nas najlepiej. Zwykle jest około 10 dzieci, a one jak każde dziecko, przy stole za długo nie posiedzą. O ile te starsze nie wymagają specjalnej opieki, tym młodszym zawsze doskwiera nuda, a wiadomo jak dzieci się nudzą to rodzicom też ciężko o chwilę spokoju. Także jeśli jest tylko możliwość rodzinne uroczystości odbywają się na świeżym powietrzu, dorośli w namiocie cateringowym, dzieci biegające po ogrodzie, trampolina, dmuchana zjeżdżalnia, czekoladowa fontanna i wszyscy szczęśliwi – dzieci mają atrakcje a rodzice w spokoju mogą sobie pogadać. Miałam w planie pokazać Wam zdjęcia z tej imprezy, ale jak już wspomniałam pogoda na to nie pozwoliła, dlatego wrzucam te z zeszłorocznej.

 
Osobiście nie przepadam za imprezami rodzinnymi w restauracjach. Dzieci siedzą przy stole tylko przy pierwszym posiłku i strasznie się nudzą. Na co dzień nie spotykamy się w takim gronie i fajnie byłoby porozmawiać, a w lokalach przy małych dzieciach jest to często niemożliwe. Poza tym zawsze jest jakoś tak sztywnie, a w domu wszystko bardziej na luzie. Nie ogranicza nas czas i przy dłuższym posiedzeniu, wieczorem można przerzucić się na grillowanie. Jeśli mamy przy domu duży ogrodzony plac możliwości jest wiele, a w okresie wiosennym i letnim fajnie posiedzieć na zewnątrz. Zawsze jednak dobrze mieć plan awaryjny, zwłaszcza jeśli planujemy imprezę z dużym wyprzedzeniem – pogoda rządzi się swoimi prawami.

002

IMG_0743

042

A wieczorem, gdy maluchy śpią…

262

Komentarze Facebook

comments

Komentarze
  1. Opublikowany przez Anna

    Świetny namiot! Gdzie można taki wypożyczyć?!

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.