WIOSNA NA HORYZONCIE

Piątek był u nas zdecydowanie najcieplejszym jak do tej pory dniem w tym roku. Temperatura popołudniu wahała się w granicach 16-18 stopni C, było słonecznie więc oczywiście spędziliśmy dzień na świeżym powietrzu, tym bardziej, że już od soboty zapowiadali deszcz i ochłodzenie. Moje dzieci ubrane jak na zdjęciach, ja podobnie jeśli chodzi o warstwy, dorośli dookoła chodzili w bluzach dresowych, a reszta dzieci w piaskownicy w kurtkach i czapkach zimowych, jedno w bezrękawniku. Patrząc na moje dzieci zastanawiałam się czy trochę nie przesadziłam, czy nie za lekko ubrałam, ale raczej nie mogło im być zimno, skoro mi nie było, a większego zmarzlucha ode mnie nie znam.

Wiem, że to okres w którym powinno się uważać, mówi się, że pogoda może być zdradliwa. W bagażniku samochodu miałam cieplejsze kurtki (byliśmy w miejscowości oddalonej o 20 km od naszego miejsca zamieszkania). Nie zamierzam przegrzewać dzieci, wolę hartować, a to dlatego, że sama zawsze bardzo marznę, często choruję. Tej zimy zaliczyłam 3 antybiotyki (możliwe, że byłoby ich więcej, ale po trzecim miałam dość i w końcu zaszczepiłam się przeciwko grypie, bo oprócz tego, że sama chorowałam, zarażałam też dzieci). To jest główny powód, dla którego staram się uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości u dzieci, zwracam uwagę, żeby nie były ubrane za grubo, ale też nie przesadzam w drugą stronę. Nie jest to łatwe, gdy wahania temperatury w ciągu dnia wynoszą 15 stopni, ale dajemy radę.

Po jakimś czasie Borys zamienił kurtkę dżinsową na bezrękawnik, wcale nie dlatego, że było mu zimno, chciał iść dalej w samej bluzie, ale przypomniało mu się, że ma bezrękawnik w torbie w bagażniku (a kamizelki Borys kocha jak Duśka okulary, ta zielona to jego ulubiona).

IMG_1313

IMG_1325

IMG_1329

IMG_1340

IMG_1349

IMG_1352

IMG_1354

IMG_1358

IMG_1363

IMG_1367

IMG_1369

Borys: spodnie, kurtka dżinsowa, bezrękawnik – Zara, bluza – Gap, buty – Adidas, okulary – Ray-ban
Nadia: buty, spodnie, bluza – Zara (wyprzedaże!) kurtka – Gap, okulary – Ray-ban, torebka – Rekids (torebka i okulary – jej zestaw obowiązkowy).

Komentarze Facebook

comments

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.