URODZINY NADII

Od urodzin Nadii minął miesiąc, jednak wciąż otrzymuję zapytania o dekoracje. Nie było ich wiele.

IMG_9081
Ostatnio bardzo podobają mi się szklane naczynia/pojemniki. Kupiłam kilka w lokalnym sklepie (Mydlarnia), nie wiem czy sklepy te występują w innych miastach. W Mydlarni zaopatrzyłam się też w zwykle białe świece, które ozdobiłam jedynie wstążką (można tam również kupić drobne dekoracje do domu).

IMG_8993

IMG_9040
Zamiast obrusów wykorzystałam organzę (białą i różową). Dostępna jest w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie papierniczym w różnych kolorach. Używam jej też do pakowania prezentów. Wstążki w kropeczki i koronkowe również pochodzą ze sklepu papierniczego (znalazłam ich tam więcej niż w pasmanterii).

IMG_8998

IMG_8984
Papilotki (czyli papierowe foremki na muffiny) okazały się największym problemem. Nie mogłam znaleźć tego wzoru w żadnym stacjonarnym sklepie, a zależało mi dokładnie na takich jak na zdjęciach. Zamówiłam je ze strony partybox.pl podobnie jak talerzyki, słomki, świeczki. Mają tam dosłownie wszystko, co potrzebne do przygotowania przyjęcia nie tylko urodzinowego: girlandy, konfetti, papierowe kubeczki na napoje, kubeczki na lody, obrusy w każdym wzorze, kolorze i z wieloma motywami. Można dopasować cały zestaw w jednym wzorze.

IMG_8999

IMG_9003
Kolorowe muffiny przygotowałam sama z tego przepisu. Dodatkowo roztopiłam białą czekoladę i użyłam dwóch barwników spożywczych (niebieski i czerwony). Czekolada po rozpuszczeniu zrobiła się żółtawa i po dodadniu barwników uzyskałam kolor zbliżony do koloru słomek. Srebrne perełki i barwniki firmy Dr. Oetker dostępne są w każdym sklepie spożywczym.

indeks-horz

IMG_9061

IMG_9034

IMG_8997

 

Komentarze Facebook

comments

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.