TROCHĘ RUCHU NIE ZASZKODZI

Wyższa temperatura i świecące słońce za oknem powoduje, że siedzenie w domu nie jest już takie atrakcyjne. Nogi same rwą się do spacerów i każdego dnia korzystamy ze świeżego powietrza. Ruch dobrze działa na nasze samopoczucie, a na dzieci szczególnie. Biegają, skaczą, kopią piłkę, zjeżdżają, wspinają się, a my przyglądamy się tylko aby nie zrobiły sobie krzywdy, są w swoim żywiole, nie ogranicza ich przestrzeń domowych ścian. Bardzo nam zależy, żeby miały dużo ruchu, bo nie tylko poprawiają swoja sprawność fizyczną ale również świetnie spędzają czas, wracają do domu szczęśliwe i zmęczone, a co najlepsze nie ma takiej opcji, żeby siedziały do godziny 22.00 jak to bywało w zimie (zdarzało się i do 24.00). Są tak wykończone, że zasypiają między 18.00 a 20.00 i śpią do 6.00. Dla niektórych 6.00 rano może być środkiem nocy, ale nasze dzieci rzadko kiedy spały dłużej. Także 6:00 to dobra pora, bo wtedy przychodzą, wpychają się do łóżka, poskaczą po tacie, pokrzyczą do ucha, oznajmiając, że już jest jasno i trzeba wstawać, a my mamy wystarczająco czasu, żeby wyszykować się gdzie trzeba, bez pośpiechu. Trzeba tylko w dzień pilnować, żeby nie przysnęły na kanapie (już dawno nie mają drzemki), bo wtedy nici z naszego pięknego planu spędzenia spokojnego wieczoru.

 
Nasze plany wobec Borysa w tym roku to zmiana rowerka biegowego na zwykły, tata ma w planie zaszczepić w nim również grę w piłkę (bo piłkę nożną tata kocha). Co do Nadii to bez konkretów, ona biega za Borysem jak cień, bez ładu i składu wiec najważniejsze że się rusza, bo ogólnie to po 100 metrowym spacerze już jest totalnie wyczerpana. Chciałabym, żeby nasze dzieci były aktywne, a WF w szkole nie kończył się na sprawdzeniu obecności. Postaram się, żeby spróbowały czego się da, być może coś bardzo przypadnie im do gustu i odkryją przy tym swoje zainteresowania.

 
Warto od najmłodszych lat zachęcać dzieci do aktywności fizycznej, powodów jest wiele – sport hartuje, uczy zdrowej rywalizacji, pokory, wytrwałości i przede wszystkim wzmacnia ciało.
Tak się nakręciłam, że może sama w końcu wybiorę się na basen lub siłownię …

IMG_1055

IMG_1083

IMG_1084

IMG_1089

IMG_1105

IMG_1109

IMG_1110

IMG_1112

IMG_1127

IMG_1129

Komentarze Facebook

comments

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.