PIERWSZY ŚNIEG

Nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci okres: Mikołaj, pierwszy śnieg i zbliżające się święta. Masa atrakcji i wrażeń. Planujemy, kupujemy, szykujemy się, ubieramy choinkę (ja osobiście lubię mieć choinką dużo wcześniej, nacieszyć się zbliżającymi świętami, ich klimatem, a zaraz po chętnie bym ją rozebrała, po Nowy Roku jedyne co mnie interesuje to zbliżająca się wiosna). Wczorajszy dzień na pewno był ekscytujący dla wielu dzieci, listy do Mikołaja dawno wysłane. Dla Borysa był to pierwszy Mikołaj w przedszkolu, wyjątkowo w tym dniu przyprowadziliśmy także Nadię na 2 godziny. Dobra okazja do oswojenie jej z przedszkolem, od września będzie tam uczęszczała razem z bratem. Z nią to ciężki temat, niechętnie zostaje z kimś innym niż mamą, jedyna możliwość to tata lub babcie, także wrzesień będzie dla nas ciężki. W przedszkolu jej się podobało, nie bała się Mikołaja (rok temu nie chciała nawet podejść, stała metr od niego, wyciągnęła rękę po prezent i odwróciła głowę w drugą stronę).

IMG_8638
Niedługo w przedszkolu jasełka. Jakiś czas temu na zajęciach (studiowałam m.in. Filologię Angielską z Edukacją Wczesnoszkolną) dowiedziałam się, że jeśli przygotowujemy przedstawienie w szkole czy przedszkolu powinniśmy angażować wszystkie dzieci. Te mniej zdolne mogą grać np. drzewa. Opowiadam to mężowi po powrocie i śmiejemy, że już możemy szykować Borysowi kostium drzewa(chociaż jeszcze nie chodził do przedszkola). Borys nie śpiewa i nie tańczy – taki zdolny po mamusi, więc nie nastawialiśmy się na jakieś wielkie role w jego wykonaniu, ale ostatnio zaskoczenie, Borys bierze udział w jasełkach – i nie będzie choinką!!! Będzie dzieckiem, tzn. nie Jezusem, jakimś tam dzieckiem niosącym dary. Tydzień po wspomnianym wykładzie, dzwoni do mnie koleżanka, której dziecko, chodziło wtedy pierwszy rok do przedszkola. Bardzo przejęta opowiada mi, że jej synek będzie brał udział w przedstawieniu, w domu wielkie poruszenie, wszyscy się cieszą, szykują strój, to pytam – a kim on będzie w tym przedstawieniu?
– liściem – odpowiedziała dumnie.

IMG_7087

IMG_7095

IMG_7022

IMG_7126

IMG_7144

IMG_7146

IMG_7147

IMG_7152

IMG_7153

IMG_8650 Borys: czapka, kurtka, spodnie – Gap, komin hand made, Nadia kurtka, dżinsy – Gap, śniegowce – Columbia, komin – H&M, czapka – hand made, sukienka – wkrótce napiszę gdzie można taką zamówić, balerinki H&M

Komentarze Facebook

comments

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.