Muffiny

Ulubione babeczki moich dzieci – muffiny, są świetnym sposobem na nudę. Przepis znalazłam kilka lat temu w Internecie. Jest bardzo prosty, do tego stopnia, że 80% czynności wykonują dzieci, przygotowanie zajmuje 10 minut, pieczenie 20, najdłużej sprzątanie po dzieciach, bo składniki lądują wszędzie, ale jaka frajda dla nich!
Do przygotowanie potrzebujecie:
Dwójki dzieci (chociaż z jednym też dacie radę)
2 miseczki (dla każdego dziecka po jednej)
2 trzepaczki/ubijaczki (żeby się dzieci nie pozabijały o jedną)
foremki – najlepiej silikonowe.

IMG_7802
Jedno dziecko układa foremki silikonowe na blaszce, my nastawiamy piekarnik na 200 stopni, a drugiemu dziecku podajemy składniki do jego miseczki, w naszym przypadku Nadii przypadły składniki mokre, czyli: 2 jajka, 100 gram rozpuszczonego masła, 1 szklanka mleka. Dziecko drugie miesza, co ma w swojej miseczce.

IMG_7809

Pierwsze w tym czasie układa foremki, a w jego miseczce lądują składniki suche: 2,5 szklanki mąki, ¾ szklanki cukru, 1 łyżeczka cukru waniliowego, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, szczypta soli. Dajemy dzieciom chwilę czasu, aż im się znudzi mieszanie (ważne jest, żeby suche i mokre składniki były mieszane oddzielnie, ale nie muszą być wymieszane idealnie, tzn. nie ma potrzeby używania miksera i innych sprzętów niebezpiecznych dla dzieci).

IMG_7811

W razie potrzeby pomagamy dzieciom, następnie łączymy suche składniki z mokrymi, więc wszystko ląduje w jednej miseczce, dzieci mieszają, na tym etapie zwykle pada pytanie z ich ust „czy już możemy spróbować?” To Borysa ulubiony moment – próbowanie, wiem, że to niezdrowe, ale sama tak robiłam jak byłam mała, więc pozwalam.

IMG_7818

IMG_7819

IMG_7825

IMG_7827

IMG_7830

IMG_7832

Tutaj już bardziej się staramy i dokładniej wszystko mieszamy (mikser wciąż jednak niepotrzebny), dzieci wsypują rodzynki (każde ma swoje opakowanie, inaczej się nie da). Oświadczamy dzieciom, że koniec próbowania, bo jak zjedzą wszystko to muffinów nie będzie, przekładamy ciasto do foremek (to już robię ja za pomocą dużej łyżki) wkładamy do piekarnika na 20 minut.

IMG_7861

IMG_7864

IMG_7869

IMG_7906
Smacznego

 

Komentarze Facebook

comments

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.