KOLCZYKI

Korzystamy z ostatnich ciepłych dni.
Poranki już chłodniejsze, co sprawia że myślę o jesieni. Za 2 tygodnie przedszkole, ale póki co jestem dziwnie spokojna, bo Borys z Nadią będą w jednej grupie.

Ostatnio Nadia poprosiła mnie o kolczyki. Kolczyki ma już od 2 lat. Leżą w pudełeczku, bo mi się nie śpieszy, żeby przekłuć jej uszy. Nie jestem ich przeciwniczką, ale wiem, że sam proces przekłuwania może być dla niej nieprzyjemny, nawet bolesny. Dlatego to odwlekam, zwłaszcza, że kolczyki to nie jest coś, bez czego nie może się obejść. Bartek stwierdził, że nie podobają mu się łyse dzieci z kolczykami, więc tym bardziej się z tym nie śpieszyłam. Teraz, gdy sama o nie poprosiła postanowiłam, że przekłujemy jej uszy. Znajoma powiedziała mi, że posmarowała swojej córce uszka przed przekłuciem kremem miejscowo znieczulającym Emla używanym przed szczepieniem i wszystko odbyło się bezboleśnie.
Gdy Nadia była mniejsza rozmawiałam o kolczykach z kosmetyczką. Sama przyznała, że niechętnie przekłuwa dzieciom uszy, nawet odradza matkom, gdyż małżowina uszna u małych dzieci nie jest całkiem rozwinięta i może ulec delikatnej zmianie do 3 roku życia, co sprawia, że po jakimś czasie kolczyki w uszach mogą wyglądać asymetrycznie, a matki mają wtedy pretensje do kosmetyczek, że krzywo przekłuły uszka. Nigdy nie zgłębiałam tego tematu, ale to również nie przyśpieszyło mojej decyzji.

Mam pytanie do Was, w jakim wieku przekłuwałyście uszy swoim dzieciom? Jak to mniej więcej wyglądało? Jak długo goją się uszka?

IMG_3006

IMG_3015

IMG_3018

IMG_3037

IMG_3042

IMG_3044

IMG_3048

IMG_3069

IMG_3073

IMG_3074

IMG_3084

IMG_3085

IMG_3086

IMG_3088

IMG_3099

Koszula i sukienka – Guess (prezent, za który dziękujemy, bardzo nam się podoba, ciotka to ma oko!). Nowa ulubiona koszula Borysa, wczoraj poprosił, żebym kupiła mu podarte, zniszczone dżinsy bo mu się taki podobają. Myślałam, że takie życzenia pojawią się dopiero za kilkanaście lat i bardziej u Duśki niż Borysa, na szczęście mamy podobny gust. Spodenki Borysa – Zara, trampki dzieci – Converse.

 

 

Komentarze Facebook

comments

Komentarze
 1. Opublikowany przez Justyna

  Z decyzją o przekłuciu uszów czekałam do momentu, kiedy córka sama będzie tego bardzo chciała. I ten moment nadszedł miesiąc temu, podjęła tą decyzję w wieku 6 lat 🙂 . Uszy bardzo ładnie się goją, nie były nawet zaczerwienione .
  Jeśli Nadia marzy o kolczykach , spełnijcie to marzenie , a najlepiej zrobić to jeszcze w okresie wakacyjnym, przed pójściem do przedszkola.

  • Opublikowany przez Każdy dzień sobota

   Powoli skłaniam się ku temu, żeby przekłuć jej uszy, ale obawiam się bólu i tego że przy ubieraniu może zahaczyć np sweterkiem o kolczyk. Prędzej czy poźniej pewnie to zrobimy. W sumie jeśli już się domaga to wolałabym teraz, zamin zacznie się sezon na czapki. Ostatnio zauważyła kolczyki u mnie, a noszę je sporadycznie, bardzo jej się spodobały. Pozdrawiam i dziekuję 🙂

 2. Opublikowany przez polala85

  Jarosław ?? nie wierze? pozdrawiam!

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.