3, 2, 1… START!

Mam na imię Magda, jestem mamą dwuletniej Nadii i niespełna czteroletniego Borysa. Pół roku przymierzałam się do pisania bloga. W związku z tym, że moje życie od 4 lat kręci się głównie wokół dzieci, parenting będzie główną tematyką. Jak każda matka, czasem potrzebuję odskoczni więc posty nie związane z dziećmi również się pojawią.

IMG_6305
Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam moje dzieci. Dzieli je 21 miesięcy, ale kalendarzowo rok. Są realizacją moich marzeń o rodzicielstwie, różnica ich wieku jak i płeć, której podobno nie da się zaplanować (z czym nie końca się zgadzam). Życie z dwójką maluchów nie jest najłatwiejsze, ale uważam, że tak mały odstęp między ich narodzinami to najlepszy prezent jaki mogłam im dać. Przekonuję się o tym każdego dnia obserwując jak bawią się ze sobą, żegnają gdy Borys wychodzi do przedszkola, stają w swojej obronie na placu zabaw a w sklepie zawsze pamiętają żeby kupić coś dla siostry/brata. Nie twierdzę, że zawsze jest tak sielankowo, czasami dochodzi do lekkich rękoczynów czy wymiany zdań ale potrafią przepraszać.

IMG_6206

Jak już wspomniałam, Borys od września chodzi do przedszkola, z łatwością przystosowuje się do zmian, czym często mnie zadziwia, w tej kwestii Nadia to jego całkowite przeciwieństwo. Foch to jej drugie imię, sama myśl o pożegnaniu pewnych etapów w jej życiu takich jak rozstanie ze  smoczkiem czy pieluchami wywoływała u mnie lekki stres. Nie toleruje obcych ludzi, jest nieśmiała, za to szybko uczy się nowych rzeczy, swoim zasobem słownictwa zaskakuje wiele osób, w tym mnie i męża.

IMG_6068

Dzieci i mąż są dla mnie całym światem, nie wyobrażam sobie bez nich życia.

IMG_6056IMG_5497IMG_5331IMG_5163IMG_4981IMG_4653

 

Komentarze Facebook

comments

Komentarze
  1. Opublikowany przez Krzysztof

    Powodzenia!

Wpisz komentarz

Wszelkiego rodzaju spam, wulgaryzmy czy złośliwości nie będą publikowane.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.